Pirmdiena, 28. Septembris, 2020
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sarunas muzejā “Zemnieku mājā ienāk pilsētas mode” [0] 

07.07.2020

Turaidas muzejrezervāts 11. jūlijā plkst. 15.00 aicina uz sarunu muzejā “Zemnieku mājā ienāk pilsētas mode”, kurā mākslas vēsturniece, Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste, Mg. Art Ina Līne stāstīs par iespējamo ģērbšanos zemnieku vidē 19. gadsimtā, kad laukos jau parādījās atskaņas no pilsētas modes. Būs iespēja uzzināt, ko mēs par tā laika modi šobrīd zinām un nezinām, kur var meklēt informāciju, kā arī par stereotipiem, kas veidojušies gadsimta garumā.

Tūrisma rallijs Optimistivus 2020/ Rust&Dust Vidzemē [0] 

07.07.2020

Rust N Dust ride ir visu auto (rumaku, vecu verķu, drapaku, čipotu dīzeļu, nākotnes "klasiku" un citu savādu auto) entuziastu izklaides brauciens ar uzdevumiem, maksimāli jautru vakara programmu, ballīti un balvām.

Rundāles pils muzeja teritorijā norisināsies zemessardzes 1. Rīgas brigādes inženieru mācības [0] 

07.07.2020

9. un 10. jūlijā muzeja teritorijā tiks rīkotas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas mācības.

KAROSTAS VASARA – trīs aizraujošas nedēļas nogales Karostā [0] 

07.07.2020

Karostas glābšanas biedrība šovasar liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvās īpašas aktivitātes trīs nedēļas nogalēs – 11.-12.jūlijā, 25.-26.jūlijā un 22.-23.augustā. Katra nedēļas nogales programma sastāvēs no izglītojošas un izklaidējošas ekskursija, aktīvās atpūtas, gastronomiskā piedāvājuma, vakara programmas un pasākumiem bērniem. Katru nedēļas nogali piedāvātie pasākumi atšķirsies. Tie būs vienlīdz interesanti gan vietējiem tūristiem, gan ārzemniekiem. Varēs apmeklēt gan atsevišķus pasākumus no piedāvātās programmas, gan visu programmu kopumā un tādā gadījumā izlozēt vēl papildus aktivitātes balvās.

Jūlijā no jauna tiek atvērta Klaušinieku māja un Dainu kalnam - 35  [0] 

03.07.2020

Ar jūlija mēnesi sestdienās un svētdienās Turaidas muzejrezervātā pēc pandēmijas ierobežojumiem apmeklētājiem no jauna tiek atvērta Klaušinieku māja, kurā iekārtota plaša ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas vēsta par vairāk nekā 100 gadus ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā.

Jūlijs – dārzu svētku mēnesis Tukuma pusē [1] 

01.07.2020

Tukums ir rožu pilsēta, bet tai apkārt saimnieko ne viens vien ziedu vai daiļdārza īpašnieks. Tukuma pievārtē atrodamas dažādu laiku muižas un dažādu veidu dārzi. Kamēr pilsētā iepazīstams un izsmaržojams ir Rožu maršruts, tikmēr piļu un dārzu saimnieki jūlija mēnesi izveidojuši par dārzu pasākumu mēnesi.

Vēsturisko parku un dārzu dienās ciemos aicina Jaunmoku pils   

29.06.2020

Vēsturisko parku un dārzu dienu Latvijas pilīs un muižās ietvaros 5. jūlijā no pl.13:00 ciemos aicina Jaunmoku pils. Parka apmeklētāji varēs būt klāt jauna vides objekta atklāšanā, baudīt koncertu, doties ekskursijā, piedalīties seminārā un īpašā Meža kriketa turnīrā.

Koncertcikla “Liepaja Lake Music” sezonu uzsāks ģitārists Mārcis Auziņš [0] 

26.06.2020

Informējam, ka vasaras koncertcikla “Liepaja Lake Music” sezonas atklāšana norisināsies 5. jūlijā plkst. 20.00, pirmoreiz uz peldošās skatuves Liepājas ezerā šosezon kāpjot  harizmātiskajam un meistarīgajam ģitāristam, komponistam un aranžētājam - Mārcim Auziņam.

Apciemo Jelgavas novada mājražotājus un muižas [0] 

25.06.2020

Sestdien, 4. jūlijā, un turpmāk jūlija sestdienās, mājražotāji un muižu pārstāvji Jelgavas novadā aicina apciemot saimniecības un muižas. Mājražošanas uzņēmumos varēs iepazīt unikālus vietējos produktus un piedalīties degustācijās, bet, dodoties apmeklēt muižas, izzināt muižu vēsturi, noklausīties stāstus par seno laiku sadzīvi un izbaudīt muižu parku šarmu.

Aicina sagaidīt Vasaras saulgriežus Papē [0] 

18.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā zvejnieka sēta “Vītolnieki” ielūdz uz Vasaras saulgriežu svinībām svētdien, 21. jūnijā no 17.00 līdz pusnaktij. Arī šogad rucavnieki gaidīs svinēt gribētājus ar dažādām jestrām izdarībām – izdziedāšanu un aplīgošanu, vakarēšanu pie ugunskura, īpašo goda mielastu, lāpu gājienu un saules pavadīšanu jūrā –, lai kopīgi sagaidītu gada īsāko nakti.

Turaidā radošās darbnīcas bērniem “Zāļu sievas 3 padomi” [0] 

17.06.2020

Turaidas muzejrezervāts 20. jūnijā aicina ģimenes piedalīties radošajās darbnīcām bērniem “Zāļu sievas 3 padomi”, kas norisināsies brīvdabā pie Klaušinieku mājas. Radošās darbnīcu sākuma laiki plānoti 20. jūnijā plkst. 14.00, plkst. 15.15 un plkst. 16.30. Lai ievērotu sociālās distancēšanās nodrošinājumu muzeja apmeklējuma laikā, dalībai darbnīcās jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 29384512 vai rakstot e-pastā: turaida.muzejs@apollo.lv, norādot sev vēlamo laiku.

Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās [0] 

16.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās "Pušķosim namu sētas!". Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas.

Gongu pēcpusdiena dabas parkā “Numernes valnis”  [0] 

15.06.2020

Vasaras saulgrieži ir īpašs laiks, kad cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā un viss apkārt ir enerģijas un dzīvības pilns. Radot iespēju piedzīvot kaut ko nebijušu un maģisku, Kārsavas novada pašvaldība, sadarbībā ar gongu meistari Evitu Sarmu, Dabas aizsardzības pārvaldi un VAS “Latvijas valsts meži”, 22. jūnijā rīko gongu pēcpusdienu dabas parkā “Numernes valnis”.

Nedēļas nogale dabas un vasaras noskaņas baudīšanai Tukuma pusē [0] 

12.06.2020

Tuvojoties vasaras saulgriežiem un mazinoties pulcēšanās ierobežojumiem, Tukuma pusē tiek piedāvāts arvien vairāk pasākumu dažādām gaumēm un interesēm. Šajā nedēļas nogalē visi laipni aicināti gan uz koncertiem Jaunmoku pils dārzā un Šlokenbekas muižas pagalmā, gan dabas baudīšanas aktivitātēm, laivojot un dodoties pārgājienā, gan arī uz radošām meistarklasēm pucēšanās priekam un latvisko dzīves ziņu izziņai saulgriežu laikam. Teātra cienītājiem piedāvājumā teātra izrāde Tukuma pilsētas Kultūras namā, bet kino mīļiem - kino savā auto Cinevillā.

 

Zaļās brīvdienas Āraišos jau šajā nedēļas nogalē - 13. un 14. jūnijā! [0] 

11.06.2020

13. un 14. jūnijā Āraišos izbaudi pirmsjāņu noskaņu caur Āraišu skaistajām pļavām, vietām un noderīgām prasmēm.Zaļās brīvdienas sāksies 13. jūnijā plkst.10.00 ar rītu ezerpīli, ekskursiju gida pavadībā, iebrienot senajos laikos Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā. Brīvdienas turpināsies dodoties uz Āraišu vējdzirnavām, kur būs iespēja ne tikai apskatīt un izstaigāt visus četrus dzirnavu stāvus, bet arī nobaudīt dzirnavu saimnieces latviskos ēdienus vējdzirnavu kalna terasē ar skatu uz ezeru vai piknikot pašiem ziedošā pļavā.

 

Brīvdabas muzeja Gadatirgus pārcelts uz nākamo gadu [0] 

10.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus, kā norise bija plānota 1. un 2. augustā, saistībā ar šobrīd noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem un distancēšanās prasībām tiek pārcelts uz 2021. gadu.

Karostas festivāls, pirmais šīs vasaras festivāls Liepājā, ir sācies! [0] 

09.06.2020

Karostā ir ieradušies festivāla mākslinieki no Rīgas, Talsiem, Tallinas un Tartu, kā arī liepājnieki, kas piedalās Karostas festivālā un sāk savu darbu cietumā, fortos, Redānā un ūdenstornī. 

Saulrieta pastaiga dabā un kino Tukuma pusē [0] 

05.06.2020

Jūnija pirmajā nedēļas nogalē Tukuma pusē ir iespēja doties dabā un piedalīties pārgājienā Lielajā Ķemeru tīrelī, kā arī baudīt kino, gan sēžot savā auto Cinevillā, gan ari uz lielā Kultūras nama ekrāna.

Turaidas muzejrezervāts no 5. jūnija atver ekspozīcijas telpās [0] 

05.06.2020

Turaidas muzejrezervāts no 5. jūnija ver vaļā ekspozīcijas telpās Turaidas vēsturiskā centra senajās ēkās un aicina ikvienu no jauna iepazīt vēstures stāstus viduslaiku mūra pils ekspozīcijās, Turaidas baznīcā, Dārznieka mājā un muižas saimnieciskajā centrā. Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu no 10.00 līdz 20.00, ekspozīcijas telpās atvērtas no 10.00 līdz 18.00. Ievērojot visus nosacījumus, kas attiecas uz sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos, būs nelieli ierobežojumi ekspozīciju apskatē un notiks apmeklētāju plūsmas regulēšana ēkās.

„Gadatirgum 50”- Brīvdabas muzejs aicina uz izstādi [0] 

03.06.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē no šī gada 29. maija līdz 29. novembrim  skatāma izstāde “Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50”, kurā tiks cildināti sasniegumi Latvijas amatniecībā un piedāvāts ieskats raibajā tirgus vēsturē.

Sabiles Vīna kalns ver vārtus apmeklētājiem  [0] 

01.06.2020

Sabiles Vīna kalnā norit pavasara darbi – tiek aprušināti stādiņi un mulčētas vīnogulāju dobes, bet no 29. maija Vīna kalns katru dienu ir atvērts arī apmeklētājiem.

Vasaras koncertu cikls “Tiekamies Rojā” jau no 6. jūnija Rojas brīvdabas estrādē [0] 

29.05.2020

Cilvēki nevar dzīvot bez mūzikas, un mūziķi nevar dzīvot bez saviem klausītājiem, bez iespējas satikties klātienē un apmainīties ar pozitīvi uzlādējošo enerģiju, un tieši tādēļ šajā pandēmijas laikā radās ideja par koncertciklu “Tiekamies Rojā”. Tie būs īpašas noskaņas koncerti, kas notiks Rojas brīvdabas estrādē, un pirmais no tiem jau būs 6. jūnija vakarā plkst. 19.00 – tuvplāna koncerts “Aivara Hermaņa soloprogramma”. Vietu skaits ierobežots – tikai 25 cilvēki.

“Drive-in” KINO Valmierā – katru piektdienas un sestdienas vakaru! [0] 

29.05.2020

Šajā nedēļas nogalē @valmiera_lv ''drive-in'' kino skatīsimies: 

- piektdien, 29.05 plkst. 22:15 "Vīri melnā: Globālie draudi",

- sestdien, 30.05 plkst. 22:15 "Puika: Brāmsa lāsts"

Atrisināta gadsimta mīkla zemgaļu apbedīšanas tradīcijās [0] 

27.05.2020

2020.gadā no 22.-23.maijam Tērvetes Dabas parka teritorijā veikti objektu apzināšanas un izpētes darbi, kuru mērķis bija pārbaudīt  Tērvetes vēstures muzeja vadītājam, LU Latvijas Vēstures institūta Arheoloģijas nodaļas zinātniskajam asistentam Normundam Jērumam sniegtās ziņas par senlietu atradumiem Tērvetes Dabas parka teritorijā.

Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

27.05.2020

Pēdējā maija nedēļas nogalē, kad ziedēšanas krāšņumā svinami Vasarsvētki, Tukuma pusē aicinām paviesoties pilīs un muižās, noklausīties skaistus koncertus, nobaudīt gardas maltītes, izbaudīt ziedēšanu apkārtnes dārzos un pastaigu Baskāju takā, kā arī skatīties kino.

Gadatirgus “Dārzam un dzīvesstilam” TOP 7!  

27.05.2020

Jau šajā nedēļas nogalē, no 29. līdz 31. maijam, Ķīpsalā notiks gadatirgus “Dārzam un dzīvesstilam”, kurā katrs atradīs ko piemērotu savai puķu dobei, balkonam, mazdārziņam vai lauku sētai! Lūk, mūsu TOP 7! Bet kāds būs tavējais? Noskaidro to gadatirgū!

Šovasar Balvu ezerā darbosies peldošo atrakciju parks [0] 

26.05.2020

Veikparkā “Wake up Balvi”, kas darbojas Balvu ezerā, šovasar būs vienreizēja iespēja baudīt izklaides peldošo atrakciju parkā aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā. Ūdens atrakciju parks būs īsts piedzīvojums ikvienam – gan individuāli, gan draugu lokā.

Jaunmoku Zīmes Centrā var izgatavot unikālo rakstu zīmi [0] 

22.05.2020

Vasarsvētkos, 31. maijā, visas dienas garumā Jaunmoku pils Zīmes Centrs būs atvērts. Tajā atkal varēs izgatavot savu unikālo seno latvju rakstu zīmi zinošās zīmju pazinējas un skaidrotājas Lienes Bedrītes vadībā.

Aicinām atklāt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā ar velobraucienu “Ieriteņo vasarā”! [0] 

22.05.2020

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo vasarā!” un no 22. maija līdz 8. jūnijam atklāt aktīvā tūrisma sezonu Smiltenes novadā, šoreiz jaunā formātā. “Ieriteņo vasarā!” braucienā aicinām doties individuāli, kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem, ievērojot distancēšanos un noteiktos ierobežojumus.

Apmeklētājiem tiek atvērta visa Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka āra teritorija [0] 

21.05.2020

Šodien , 20. maijā apmeklētājiem tiek atvērta visa Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka āra teritorija. Tiks uzņemtas nelielas grupas un pakāpeniski liktas klāt jaunas programmas. Teritorijā ir iespēja apskatīt kultūrvēsturisko objektu “Ezerpils”, viduslaiku pilsdrupas, Meitu salu ar akmens un bronzas laikmeta mājokļu paraugiem, pieejamas piknika vietas, šūpoles, kafija, WC, velo pumpis un kartes ar apkārtnes velo maršrutiem un tūrisma informācija par apkārtni. Tuvumā atrodas arī citi apskates objekti - Āraišu baznīca un vējdzirnavas kā arī haskiju suņu saimniecība.


 

Aicinām uz Karostas festivālu 8.-14.jūnijā [0] 

19.05.2020

Šogad jau otro gadu Liepājā notiks Karostas festivāls. Šoreiz festivāls veltīts 30 gadiem (1990-2020), kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, ar akcentu uz to, kā šie gadi ietekmējuši Karostu. Iespējams, ka tieši Karosta ir tā Liepājas daļa, kura piedzīvojusi vislielākās pārmaiņas pēdējo 30 gadu laikā.

Džūkstes Pasaku muzejs ver durvis apmeklētājiem un piedāvā jaunu izstādi “Lāča bērni”  

15.05.2020

18. maijā, Starptautiskajā Muzeju dienā, Džūkstes Pasaku muzejs (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā, Tukuma novadā) ver durvis apmeklētājiem un piedāvā jaunu izstādi “Lāča bērni”. Tā veltīta teologa, skolotāja, dzejnieka, etnogrāfa un folklorista, Latvijas Universitātes bijušā profesora Ernesta Luda Bērziņa (1870-1965) 150 gadu atcerei. Izstādē būs apskatāmas viņa pierakstītās tautas šūpuļdziesmas “Aijā žūžū lāča bērni” 16 ilustrācijas, ko darinājis Luda Bērziņa dēls Ansis Bērziņš. Izstādes māksliniecisko koncepciju un iekārtojumu veidojusi māksliniece Tija Vīksna.

Rotko centrs ver durvis apmeklētājiem [0] 

14.05.2020

Ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus, no 16. maija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs vērs durvis apmeklētajiem, piedāvājot skatīt sešas mainīgās izstādes un pastāvīgo ekspozīciju ar mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbiem.

Turaidas muzejrezervāts atver apmeklētājiem brīvdabas ekspozīcijas [0] 

13.05.2020

Sākot no 13. maija, Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem atver brīvdabas ekspozīcijas un izstādes teritorijā, ievērojot Kultūras ministrijas rīkojumā noteiktās prasības par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos. Turaidas muzejrezervāts maijā atvērts apmeklētājiem būs katru dienu bez brīvdienām no 10.00 līdz 20.00 un biļetes būs iegādājamas uz vietas Apmeklētāju centrā bez iepriekšējas pierakstīšanās.

Durvis apmeklētājiem vērs Tukuma Mākslas muzejs ar jaunu izstādi - vecmeistara Leonīda Āriņa un izcilā mūsdienu plenērista Alekseja Naumova mākslas darbiem  

11.05.2020

2020. gada 16. maijā plkst. 11.00 durvis apmeklētājiem vērs Tukuma Mākslas muzejs (Harmonijas ielā 7, Tukumā), piedāvājot skatīt glezniecības izstādi “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”.

Piedalies akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”! [0] 

08.05.2020

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz "izkrāsot" savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Dailes teātra jumtu sāks apdzīvot trīs bišu saimes [0] 

05.05.2020

Mēnesī, kad pasaule atzīmē starptautisko bišu dienu, kuras mērķis ir pievērst uzmanību bišu svarīgajai lomai un sarūkošajam skaitam pasaulē, Dailes teātris kolektīvā uzņem trīs daiļas bišu saimes, no kurām katra rūpēsies par skaidra, vienkārša un kaislīga medus gatavošanu.

50.Brīvdabas muzeja Gadatirgus pārcelts uz 1. un 2. augustu [0] 

17.04.2020

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus, kā norise bija plānota 6. un 7. jūnijā, tiek pārcelts uz 1. un 2. augustu saistībā ar šī brīža ārkārtas situāciju.

 

Karostas cietums piedāvā ekskursijas ar neklātienes gidu pa Karostu. [0] 

27.03.2020

Ārsti iesaka daudz uzturēties svaigā gaisā un pastaigāties, lai stiprinātu veselību. Karosta ir tik reti apdzīvota pilsētas daļa, ka tur iespējams doties ekskursijā un apskatīt ievērojamas vietas, bieži vien nesatiekot nevienu cilvēku.

Vairāki no Karostā apskatāmajiem objektiem kaut kādā ziņā ir vispārākie Liepājas, Latvijas, Eiropas un pat pasaules mērogā, piemēram Karosta ir lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā. Sv.Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle ir augstākā kupolceltne Baltijā. Izgriežamais metāla konstrukciju tilts pār Karostas kanālu ir unikāls inženiertehniskais piemineklis.

 

Nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē [0] 

12.03.2020

Šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē būs iespēja apskatīt nebijušas un interesantas izstādes, noklausīties sirds siltu koncertu, just līdzi dalībniekiem deju sacensībās, piedalīties pārgājienos un apmeklēt romantiski muzikālu vakaru pilī, kā arī noskatīties jautru kino filmu. Nākamās nedēļas sākumā, savukārt, svinīgi tiks atzīmēta Leģionāru piemiņas diena.

 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!