Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts Mazmežotnes muižā [0] 

20.04.2022

Sestdien, 30.aprīlī plkst. 19.00 Mazmežotnes muižā notiks šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts. Tā būs tikšanās mūzikā, baudot smeldzes piepildītās un sirsnīgās melodijas no mūziķu repertuāra. Koncertu rīko “BILŽU BIROJS”  sadarbībā ar Mazmežotnes muižu.

Vienmēr zaļi! Atkal kopā… pēc 30 gadiem [0] 

24.03.2022

Sestdien, 9. aprīlī plkst. 19.00 Mazmežotnes muižā notiks dziedātāja Laimja Rācenāja un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa jaunās koncertprogrammas “Vienmēr zaļi” pirmatskaņojums – tā būs tikšanās mūzikā, sarunās un atklāsmēs. Koncertu rīko Mazmežotnes muiža sadarbībā ar “BILŽU BIROJU”.

Starptautiskais Slēpņotāju (Geocaching) filmu festivāls Sabilē  [0] 

15.11.2021

Aicinām 2021. gada 21. novembrī no pl. 17.00 iepazīties ar slēpņošanu vai paskatīties uz sevi tajā no malas, vērojot aktīvu entuziastu sagatavoto filmu programmu Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra (atjaunotās sinagogas) zālē.

Interaktīvas pastaigas Jelgavā [0] 

30.10.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina brīvo laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties pastaigās un iepazīstot pilsētas vēsturi.

Idejas rudens baudīšanai Jelgavā un apkārtnē [0] 

29.09.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) apkopojis idejas zelta rudens baudīšanai un nesteidzīgai atpūtai Jelgavas pusē.

Ekskursija Sabilē “Vīna kalns skaņās un garšās”  [0] 

29.09.2021

Sabilē 2. oktobrī plkst. 11.00 svinēsim Sabiles tūrisma sezonas noslēgumu ar ekskursiju "Vīna kalns skaņās un garšās".

“Ceļojums mūzikā...” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā [0] 

20.09.2021

Sestdien, 25. septembrī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks šī gada pirmais kamermūzikas koncerts – “Ceļojums mūzikā...”.

Svinot Daugavpilī dzimušā abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko (1903–1970) dzimšanas dienu, Rotko centrs ir sarūpējis dāvanu pilsētniekiem un pilsētas viesiem – šī gada pirmo kamermūzikas koncertu mākslas centra telpās.

Pārgājiens “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu” [0] 

06.09.2021

Ieskandinot Vecpilsētas ielas svētkus Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina ikvienu piedalīties pārgājienā “Par un ap Vecpilsētas ielas kvartālu”, kura laikā būs iespējams atklāt noslēpumus, kurus glabā senās Vecpilsētas ielas nami.

Bauskas pilī notiks izstāde “Latvijas vīnogas 2021” [0] 

03.09.2021

Sestdien, 11.septembrī no plkst. 10:00 līdz 18:00 Bauskas pils vecās daļas pagalmā izaudzētās ogas demonstrēs lielākie Latvijas vīnogu audzētāji.

Nākamā pietura Zemgale 4. - 5.septembris [0] 

31.08.2021

Vasaras aktivitāšu cikla “Nākamā pietura Zemgale” dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali. Aktivitāšu cikla noslēgumā, 4.-5.septembrī, viesus gaidīs Jelgavas novada saimniecības un muižas.

Karostas festivāla noslēgums [0] 

24.08.2021

Šī būs pēdējā nedēļas nogale šovasar, kad būs iespējams apskatīt Karostas ūdenstorni gida vadībā, tajā tapušos mākslas darbus un tikties ar pašiem māksliniekiem, jo 31.augustā Karostas ūdenstornis durvis apmeklētājiem slēgs līdz nākamajai vasarai.

Nākamā pietura Zemgale 21. - 22.augusts [0] 

17.08.2021

Vasaras aktivitāšu cikla “Nākamā pietura Zemgale” dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali. Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22. augustā, būs iespēja viesoties Jelgavas pilsētas ekspozīcijās, Jelgavas novada saimniecībās un muižās.

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts “Wiktorijas” koncertdārzā [0] 

12.08.2021

Svētdien, 22. augustā plkst. 18.00 Liepājā, kultūras nama “Wiktorija” (Graudu ielā 36/38) koncertdārzā vai lietus gadījumā kultūras nama koncertzālē notiks šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un liepājnieka, leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts.

Norises Tukuma pusē augusta viducī [0] 

12.08.2021

Augusta viducī, kad daba sāk pamazām vēstīt par vasaras izskaņu, aicinām izbaudīt mūsu puses brīvdabas plašo norišu klāstu, izvēloties sev tīkamāko! No piektdienas, 13.augusta visu nedēļas nogali ar dažādām norisēm un koncertiem pie sevis ciemos gan bērnus, gan pieaugušos aicina Šlokenbekas muiža. Sestdien, 14.augustā dienas garumā uz andeli un lustēm aicina Jaunpils pils. Šajā dienā norisināsies arī Ķemeru svētki un Ķemeru kūrorta parka atklāšana. Uz Jaunmoku pili sestdien ir vērts doties, lai iejustos 20.gadsimta sākuma atmosfērā un apskatītu senos spēkratus, bet svētdien, lai apmeklētu amatnieku tirdziņu.

Bauskas pilī skanēs ansambļa “SARBACANES” (Francija) koncerts [0] 

10.08.2021

2021.gada 14.augustā plkst. 13:00 Bauskas pils muzejā notiks vēsturisko pūšaminstrumentu ansambļa “SARBACANES” (Francija) atklātais mēģinājums- koncerts, ieeja bez maksas, uzrādot derīgu vakcinācijas vai Covid 19 pārslimošanas sertifikātu.

Pasākumi jūlija izskaņā Tukuma pusē [0] 

22.07.2021

Tuvojoties jūlija izskaņai, Tukuma puse aicina apmeklēt dažādu mākslinieku koncertus. Zantē koncertēs Mārtiņa Kantera “Nevainīgais Trio”, Kandavas Ozolāju estrādē – “Marhils un draugi”, savukārt Jaunpils pilī jubilejas brančā būs iespēja dzirdēt Ērika Upenieka ģitārspēli, savukārt uz pils ezera pontona - Daiņa Teņa un Valta Pūces koncertprogrammu “Radīts Latvijā”. Uz Šlokenbekas muižu vērts doties Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina cienītājiem, jo tur izskanēs mākslinieku koncertprogramma “No Ņujorkas līdz Parīzei”. Neiztrūkstoši piedāvājumā arī romantiskie saullēkta un saulrieta laivu braucieni Ķemeru tīreļa purva ezeros.

“Nākamā pietura Zemgale!” Jelgavas piedāvājums 24.-25. jūlijs [0] 

22.07.2021

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Zemgales reģiona tūrisma informācijas centriem un tūrisma uzņēmējiem izstrādājis vasaras aktivitāšu ciklu “Nākamā pietura Zemgale”. Akcijas dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali no jūlija līdz pat septembrim.

Pārgājienu ciklā iepazīsti Jelgavas vēsturi [0] 

19.07.2021

Ikviens aktīvas atpūtas un vēstures cienītājs jūlija sestdienās aicināts piedalīties pārgājienos gides Guntas Tranas pavadībā, kuru laikā būs iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas vēsturi, uzzināt par zudušajām ēkām un atklāt nezināmus faktus par pilsētas vēsturi. Pārgājieni saturiski piemēroti dažādām interesentu grupām. Kopā paredzēti divi pārgājieni ar nosaukumu “Pastaiga no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai” un divi pārgājieni ar tēmu “Pastaiga pa Lielo ielu un Vecpilsētas ielas kvartālu”.

Rožu svētki un citi pasākumi Tukuma pusē [0] 

16.07.2021

Šajā nedēļas nogalē, kad ir jūlija vidus, jau tradicionāli Tukumā tiek svinēti Rožu svētki. Mazliet citādāki nekā citus gadus, Rožu svētki no piektdienas līdz svētdienai tiks svinēti arī šogad. Pasākumi notiks gan pilsētā, gan arī kolekciju dārzā “Rozītes”, kur tiks svinēti Mazie Rožu svētki un atzīmēta 10.gadadiena.

Senās mūzikas festivāls VIVAT CURLANDIA! [0] 

14.07.2021

Fabella Ensemble koncerts “Elgera dziesmas”

17.gadsimta latviešu garīgā mūzika

2021.gada 18. jūlijs plkst. 16:00

 

Mākslinieki:

Agnese Pauniņa - soprāns

Rūdolfs Bērtiņš - tenors

Ilze Reine - ērģeles

Ieva Nīmane - blokflauta

Guntars Prānis - bass, ratalira

Orientēšanās diena Sabilē 17. jūlijā [0] 

14.07.2021

Sabilē 17. jūlijā būs orientēšanās diena ar startu/finišu Sabiles Pilsētas laukumā pie Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra, Strautu ielā 4.

"Dons Kihots" Ungurmuižas parkā [0] 

05.07.2021

11.jūlijā plkst. 17.00 Migela De Servantesa romāna "Dons Kihots" iedvesmota mūzika skaistajā Ungurmuižas parkā!

Koncertā piedalīsies:

Lelde Tīrele ( klavieres), Krišjānis Norvelis ( bass), Ivo Martinsons (aktieris).

Koncertā skanēs fragmenti no Servantesa romāna Dons Kihots, M. Ravēla, I. Albenisa, Ž.Ibēra, F.Obradora un E.Mākena mūzika.

Nākotnes “Laika mašīna” ceļotājus aizvedīs pagātnē. [0] 

01.07.2021

Strādājoša telefonbūdiņa, kosmonautu ķivere, minikrāsniņa vienai tējas krūzei, simtgadīgs frizieru salona aprīkojums – tās ir tikai dažas no vintidža lietām, kas piedzīvojumu un iedvesmas vietas “Nākotnes parks” apmeklētājus pārsteidz senlietu krātuvē un meistarotavā “Laika mašīna” Glūdas pagastā, Zemgalē. Turklāt tās var ne tikai aplūkot, bet arī aptaustīt un pat izmēģināt! Jau šobrīd piedāvājam spert 10 soļus pagātnē un iepazīt dažus eksponātus!

Jūlija sākuma pasākumi Tukuma pusē [0] 

01.07.2021

Jūlija pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē solās būt pasākumiem bagāta. Jau ceturtdienas vakarā uz brīvdabas kora mūzikas koncertu aicina Tukuma pilsētas Kultūras nams un vietējā kopiena Radi Tukku Magi. Nedēļas nogalē Dārza svētkus svinēs Jaunmoku pils, tiks atzīmētas arī “Vēsturisko parku un dārzu dienas” Jaunmoku pils un Durbes pils parkā. Kalnmuižas pilī koncertēs Mārcis Auziņš, Āžu kalns pulcēs sportistus uz Vilkaču maratonu, bet Tukuma pilsētas Kultūras namā pēc ilgāka laika atkal varēs vērot jaunatnes teātra “Brīvā versija” izrādi.

Karostas festivāls turpinās  [0] 

27.06.2021

Otrdien, 29. jūnijā, pl. 17 svinīgi tiks atklāts lielformāta sienas gleznojums “Karosta 360” uz piecstāvu mājas sienas Turaidas ielā 8a. Tā idejas autors un izpildītājs ir Karostas mākslinieks Aleksejs Elementton, kurš pazīstams ar saviem efektīgajiem mākslas darbiem gan pilsētvidē, gan darinātiem pēc individuāliem pasūtījumiem. Elementton piedalījās arī 2020. gada Karostas festivālā ar darbu “Нептун следит за базаром” (Neptūns vēro tirgu / domā, ko runā) Ziemeļu fortos, kā arī Kuldīgas ielu mākslas festivālā gleznoja hercoga Jēkaba portretu uz daudzstāvu mājas sienas. Sienas gleznojuma Turaidas ielā 8a tapšanu atbalstīja celtniecības firma SIA “Mūrnieks” un Liepājas pilsētas dome.

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis atvērts apmeklētājiem [0] 

09.06.2021

Sākot ar 8.jūniju apmeklētājiem durvis vēris Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs beidzot vaļā [0] 

03.06.2021

No 5. jūnija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atsāk individuālu apmeklētāju uzņemšanu.

 

Velo brauciens „Mītavas ziedonī”  [0] 

24.05.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) atzīmējot Jelgavas pilsētas svētkus, aicina piedalīties velo braucienā “Mītavas ziedonī”. Velo brauciens norisināsies 30.maijā plkst. 11.

Fotoorientēšanās “Industriālā Jelgava [0] 

16.05.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) Jelgavas pilsētas svētku mēnesī aicina piedalīties Orientēšanās spēlēs. Otrajai spēles kārtai Fotoorientēšanās “Industriālā Jelgava” starts tiks dots 17.maijā.

Karostas festivāls 2021 - Sapnis par nākotni  [0] 

13.05.2021

Šogad Karostas festivāla pasākumi prisināsies visas vasaras garumā, notikumus pielāgojot valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Karostas festivāla ieskaņas pasākums notiks no 6.-13.jūnijam.

Visas festivāla aktivitātes ir pielāgotas valstī noteiktajiem covid ierobežojumiem un drošības noteikumiem.

Brīvdabas muzejā atgriežas andele [0] 

03.05.2021

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina visus, kas ilgojas pēc Latvijas amatnieku darinājumiem un vietējiem kārumiem, uz "Brīvās dabas tirgu". Pavasarīgās maija sestdienās (8. un 15. maijā) no 10.00 – 15.00 muzeja tirgus plačos varēs atkal satikt Latvijas amatniekus ar skaistiem un noderīgiem darinājumiem un pārtikas mājražotājus ar dažādiem Latvijā tapušiem gardumiem.

Orientēšanās spēles Jelgavā [0] 

22.04.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ieskandinot Jelgavas pilsētas svētkus, aicina piedalīties Orientēšanās spēlēs. Pirmajai spēlei “Jelgavas personības un notikumi” starts tiks dots 26.aprīlī.

Pavasara pastaigas arī Jelgavas apkārtnē [0] 

09.04.2021

Jelgavas reģionālā tūrisma centra rīkotais pavasara pastaigu izaicinājums notiks arī Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā no 8. aprīļa līdz 22. aprīlim.  

Solveigas Vasiļjevas vides objekti Daugavpilī [0] 

05.04.2021

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā apskatāma Solveigas Vasiļjevas tērauda skulptūra “Ko tu man gribēji pateikt? Neko”, un pēc zināma laika tai sekos vēl citas.

Pastaigu izaicinājums Jelgavā [0] 

22.03.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina iesākt pavasari aktīvi iesaistoties pastaigu maršruta izaicinājumā, kas sniedz iespēju ne tikai izkustēties svaigā gaisā, bet arī iepazīt pilsētas apskates objektus.

Dodies aktīvā erudīcijas pastaigā “Smiltenieši prāto”! [0] 

21.03.2021

Aicinām doties aktīvā erudīcijas pastaigā „Smiltenieši prāto”, kas vedīs gan caur Smiltenē zināmiem apskates objektiem, gan ļaus ikdienišķajā pilsētvidē ieraudzīt iepriekš nepamanītas detaļas un uzzināt ko jaunu.  

Brīvdabas muzejs rīko gadskārtējo konferenci [0] 

27.01.2021

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Gadskārtējo konferenci, kas šogad notiks otrdien, 2. februārī no plkst. 10.00 līdz 14.00 platformā Zoom.

Brīvdabas muzejs aicina uz Meteņa masku taku [0] 

25.01.2021

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no ziemas mēneša 22. dienas līdz sveču mēneša 21. dienai aicina uz tradicionālo un košo Meteņa masku taku. Noslēdzot maskošanās sezonu, no 22. janvāra līdz 21. februārim muzeja apmeklētāji varēs izzināt pavasara iezvanītāja – Meteņa – laika maskošanās tradīcijas, dažādas paražas un ticējumus, kā arī masku simbolisko nozīmi.

Skatlogu izstāde “janvāris ‘91” Tukumā [0] 

15.01.2021

No 14. janvāra līdz 27. janvārim Māksla galerija “Durvis”, Brīvības laukumā 21, Tukumā, savos skatlogos piedāvā apskatīt neparastas formas izstādi ar nosaukumu “janvāris `91”, kas veltīta 1991. gada Barikāžu laikam. Skatlogu izstāde ir skatāma no ielas jebkurā diennakts laikā, bet vislabāk tā izskatās tieši tumšajās stundās. Izstādē no Tukuma muzeja krājuma priekšmetiem ir uzburtas divu dažādu ģimeņu: padomju spēka struktūrās dienējošas personas un jaunu tautfrontiešu dzīvokļu ainas.

Turaidas muzejrezervātā brīvdabā skatāmi lielformāta puzuri [0] 

18.12.2020

Turaidas muzejrezervāts sagatavojis apmeklētājiem īpašu svētku dāvanu – lielformāta puzuru izstādi “Puzuris - pasaules modelis un visuma simbols”, kas izvietota brīvdabā muzejrezervāta teritorijā. Izstādē izvietoti dažādu formu puzuri, kam par pamata elementu izmantots oktaedrs – astoņskaldnis, kā arī sešstūris. Izstāde apskatāma no 17. decembra muzejrezervāta darba laikā no plkst. 10.00 līdz 17.00 un pēcpusdienās no plkst. 15.00 puzuri tiks arī izgaismoti.

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!