Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Brīvdabas muzejs aicina mūsdienu amatniecības meistarus

ceturtdiena, 19. novembris (2020)   

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sadarbībā ar Luminor banku aicina mūsdienu amatniecības meistarus, kas iepriekš ir piedalījušies klātienes tirdziņos un izgājuši komisijas pārbaudi, pieteikties dalībai virtuālajā gadatirgū www.egadatirgus.lv.

“Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad tika pārcelts ne tikai ilgi gaidītais 50. jubilejas Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais ikgadējais gadatirgus, bet arī daudzi citi pasākumi ar tirdziņiem, kuros savus darbus iegādāties piedāvāja arī meistari, kas darina dažādas mūsdienīgas lietas. Tāpēc virtuālais gadatirgus ir lieliska iespēja vienuviet piedāvāt iegādāties dažādus skaistus, kvalitatīvus tradicionālos un modernos mūsdienu darinājumus, ko ar rokām veidojuši labākie meistari tepat Latvijā,” stāsta Brīvdabas muzeja direktora vietniece Kristīne Kūla.

 

Līdzšinējā gadatirgus dalībnieku virtuālos stendus, kopš portāla atklāšanas augustā, apmeklējuši jau vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Interesi par egadatirgus.lv jo īpaši izrādījuši tautieši ārzemēs – ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Īrijā, Austrālijā, Kanādā un citur. Visbiežāk tie ir cilvēki vecumā no 25-34 (27 %) un 55-64 gadiem (22 %), ar mūsdienu amatnieku pieaicināšanu e-gadatirgus rīkotāji cer uzrunāt arī jauniešus vecumā līdz 24 gadiem.

“Līdz šim e-gadatirgum pieteikušies jau 200 vietējie amatnieki un mājražotāji, pārstāvot tradicionālos darinājumus, no visas Latvijas, un mums ir īpašs prieks, ka daudziem no tiem varējām palīdzēt uzsākt tirdzniecību e-vidē. Šobrīd, kad vēl notiekošos klātienes tirdziņus apmeklējam mazāk, un cilvēki biežāk izvēlas iepirkties internetā, aicinām jau laikus sākt domāt par Ziemassvētku dāvanām. Svētku laiks ir ļoti piemērots, lai, iegādājoties dāvanas, mēs vienlaikus atbalstītu arī vietējos amatniekus,” stāsta Luminor vadītāja Latvijā Kerli Gabrilovica.

 

Atšķirībā no pirmā uzsaukuma, kad e-gadatirgum tika aicināti pievienoties tradicionālā Gadatirgus dalībnieki, tagad tiek gaidīti pieteikumi arī no amatniekiem, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus.

E-gadatirgum aicināti pietiekties tie interesenti, kas iepriekš ir piedalījušies kādā no Brīvdabas muzeja organizētajiem pasākumiem un izgājuši komisijas pārbaudi, tai skaitā tradicionālā amata meistari. Pieteikumi dalībai www.egadatirgus.lv tiks gaidīti līdz šī gada 30. novembrim, rakstot e-pastu uz egadatirgus@ka.lv

 

Par e-gadatirgu

Tirgošanās portāls www.egadatirgus.lv darbojas kā e-katalogs, kurā pircēji no Latvijas un citām valstīm var aplūkot vietējo amatnieku un mājražotāju piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Projekta atbalsta DPD Latvija, kas palīdz iegādātajiem darinājumiem ātri un droši nonākt pie pircējiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā.

 

Papildu informācijai:

Harita Maniņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Tālr.: 28360142

E-pasts: harita.manina@brivdabasmuzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina mūsdienu amatniecības meistarus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!